Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Reprezentácia

10.4.2010
2010
Maratónsky beh

Slovenská asociácia ultramaratóncov ešte koncom minulého roka predstavila širšiu nomináciu na jednotlivé preteky Svetového pohára a Majstrovstiev Európy. Dostal sa do nich i náš košický reprezentant z Ťahanoviec Rudolf Lorenčík. Má reálnu možnosť reprezentovať Slovensko na spomenutých súťažiach v behu na 100km v španielskom Gibraltare 6.novembra 2010. Nielen minuloročné výsledky, ale aj najčerstvejšie naznačujú dobrú sezónu. V 7. ročníku Furčianskeho maratónu- Memoriálu Štefana Semana 20.marca obsadil vo svojej kategórii i celkovo 1.miesto. Časom 2:50:40 predstihol Vladimíra Balogha (+ 0:40min.) a Slavomíra Lindvaia (+ 6:59min.)
(JN)

Rudolf Lorenčík

4.10.2009
2009

4. októbra sa konal 86. ročník MMM v Košiciach, na ktorom Rudolf Lorenčík zdolal trať za 3:02:20 a v celkovom poradí sa tak dostal na pekné 53. miesto. V kategórii M40 obsadil 19. miesto.

Maratónske úspechy

Uverejňujeme výsledky maratónskych behov dlhé minimálne 42 195 m a dlhšie. Náš reprezentant Rudolf Lorenčík začal svoju sezónu pekným tretím miestom na šiestom Furčianskom maratóne - Memoriála Štefana Semana 21. marca. S časom 2:56:50 skončil vo svojej kategórii M40 na vedúcom prvom mieste. Ťahanovce – obec reprezentoval i na dvadsiatompiatom Podvihorlatskom maratóne v Michalovciach, kde 1.mája obsadil 5.miesto a čas 2:48:43 v kategórii M40 mu priniesol tretie miesto.

Vlhké a nehostinné počasie, no aj silná konkurencia zo zahraničia spôsobila, že 35. Kysucký maratón v Čadci, 13. júna odbehol Rudo na jedenástom mieste. Čas 2:48:22 ho medzi štyridsiatnikmi odsunul na piate miesto.
(JN)

5.10.2008
2008

85. ročník MMM v Košiciach zabehol Rudolf Lorenčík s časom 2:47:31 a v celkovom poradí bol na 27. mieste.
V kategórii M40 tak získal 7. miesto.

Na XXIV. ročníku PODVIHORLATSKÉHO maratónu (19.4.2008) súťažil i náš reprezentant. Rodák z Ťahanoviec, Rudolf Lorenčík v B kategórii mužov obsadil 2. miesto, celkove 3. miesto s časom 02:48:04,46. Vytrvalec s číslom 150 zaznamenal stratu na vedúceho maratónca 00:06:16,46. V minulom roku vo svojej kategórii skončil druhý s časom 2:52:22. I v tomto roku víťazi obdŕžali vecné dary i peňažné výhry od sponzorov.

Podvihorlatský maratón je zaradený do východoslovenskej veľkej ceny vytrvalcov a oblastnej bežeckej ligy.

22.3.2008

Maratónec Rudolf Lorenčík reprezentoval našu mestskú časť na 5. ročníku Furčianskeho maratónu Memoriálu Štefana Semana. Trať vedenú lesoparkom zabehol za čas 2:56:18 a umiestnil sa na 3. mieste. Počasie pri štarte o 11-tej hodine nezaručovalo pekný deň. 22. marca sa teplota vzduchu vyšplhala iba na +2°C a prekvapil hustý dážď. Pri dobehu približne o 15.00 hod. vytrvalci zažili husté sneženie a teplotu, či skôr zimu -1°C.

Celoročné upratovanie 2019

Systém upratovania veľkokapacitnými kontajnermi v mestských častiach zabezpečuje spoločnosť KOSIT v spolupráci s miestnymi úradmi.