Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Dni Ukrajiny tentokrát aj v ŤahanovciachVytlačiť
 

Nadchlo tanečné ľudové divadlo GRANI

 

V rámci Dní Ukrajiny, je cieľom prezentovať ukrajinské kultúrne zvyky a tradície. V tomto roku sa po prvýkrát predstavili umelci aj u nás v Ťahanovciach. Na našej ozaj malej scéne vystúpil tanečný súbor moderného i ľudového tanca z mesta Dnepro. Okrem tohto mesta, ešte do minulého roka známeho ako Dnepropetrovsk, v Košiciach vystúpili zástupcovia z Kyjeva, Odesy, Charkova, Mikolajeva, Novodnistrovska, Krivého Rohu a iných miest.

Ale späť k tanečnému súboru ľudového divadla, ktorý sa predstavil v našom kultúrnom dome. Ide o zoskupenie prevažne dievčat vo veku od 13 rokov, kde ich v rodnom meste trénuje aj vyše 150 mladých ľudí. Ako vraví pani Irina Maslenekovová, hlavná choreografka, „Dievčence sa vedia zastúpiť, alternovať pri viacerým programoch. Trénujú doslova všetky všetko.“ Na javisku je to teda aj dobre vidieť. Ich prezentácia je ozaj milá, umelecká. Súbor GRANI vystúpil v Ťahanovciach v stredu 26.apríla 2017.

(JN)

 

 

 

Košičanom sa predstaví Ukrajina

 

V stredu od 19. do 27. apríla sa bude konať už tretí ročník prezentácie spoznávania kultúry, módy, umenia a života za východnou hranicou Slovenska.

„Dni Ukrajiny 2017 prinášajú do Košíc prezentáciu vzdialenejších oblastí Ukrajiny. Majú slúžiť na to, aby aj v týchto stále ťažkých chvíľach pre Ukrajinu si Košičania uvedomili, že ide o krajinu, ktorá je naším susedom a prechádza veľkými zmenami, kde je bohatá história i kultúra. Navyše je obojstranný záujem o výmenu poznatkov a skúseností medzi samosprávami, kultúrnymi inštitúciami a podnikateľskými subjektmi,“ povedal Buraš.

Ako informoval Eduard Buraš zo Združenia Feman, ktorá podujatie organizuje spolu s mestom Košice, na jednotlivých akciách sa predstavia rôzne slovenské a ukrajinské súbory prezentujúce kultúru, módni tvorcovia, športovci, cestovné kancelárie.

Súčasťou podujatia bude Slovensko-ukrajinské podnikateľské fórum.

Pestrý program zahŕňa výstavy, diskusie, koncerty, workshopy, tanečné a hudobné vystúpenia či kultúrno-spoločenské akcie. Viac na www.dniukrajiny.sk. Umelci navštívia aj Kultúrny dom Ťahanovce 26.4.2017 vystúpením o 18:00 hodine.


 
 

dnes je: 14.12.2018

meniny má: Branislava, Bronislava

Výsledky komunálnych volieb

Vo volebnom obvode v MČ Košice-Ťahanovce

SPP informuje o možnom zavádzaní občanov do omylu súkromnými spoločnosťami

Považujeme za povinnosť informovať vás o pretrvávajúcich prípadoch nesprávneho informovania pri revíziách vykurovacích zariadení.

Celoročné upratovanie 2018

Systém upratovania veľkokapacitnými kontajnermi v mestských častiach zabezpečuje spoločnosť KOSIT v spolupráci s miestnymi úradmi.

Výzva chovateľom ošípaných

Z dôvodu možnej nákazy morom

VÝZVA NA PREDKLADANIE PONÚK časť:2

podprahová zákazka na uskutočnenie stavebných prác podľa zákona č. 25/2006 Z.z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Miestna samospráva určila počet poslancov a volebný obvod.

V nasledujúcom období bude v Ťahanovciach pracovať 5 poslancov a starosta na celý úväzok.

Aj v decembri bude opäť prerušená distribúcia elektriny

Po osadení nových betónových stĺpov nízkeho napätia a prekladaní vedenia budú teraz elektrikári pripájať rozvodove skrine domov..

VÝZVA pre kvalitnú Zimnú údržbu

Zaparkované autá môžu komplikovať odhŕňanie snehu na cestách

VÝZVA NA PREDKLADANIE PONÚK časť:1

Rekonštrukcia miestnej komunikácie Brusnicová I. časť

Oznámenie verejnou vyhláškou

Spoločnosť VSD, a.s. pripravuje výmenu (úpravu) NN vedenia a DP

Oznam členom urbariátu

V súlade s platnou úpravou pre ochranu osobných údajov potrebujú aj členovia urbariátu vyjadriť súhlas s ich nakladaním.

MČ opäť objednala autobus pre bezpečnú cestu do školy

Na trase Ťahanovská - Želiarska cestujete ráno zadarmo

Zberné suroviny oznamujú prevádzkovú dobu

Firma s dlhoročnou tradíciou nám oznámila prevádzkový čas vo svojej prevádzke na Magnezitárskej ulici.

Zberný dvor v "magnezitke" otvorený

Spoločnosť KOSIT a.s. prevádzkuje Zberný dvor Magnezitárska pre občanov, ktorí to majú blízko

webygroup
ÚvodÚvodná stránka