Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Info

09.05.2012

Vznikol Enduro Team Ťahanovce

Napriek tomu, že kvôli hluku sú motocykle vytláčané z okrajov miest na ich perifériu, neradi ich vidia ani lesníci na svojich pozemkoch. Téma je to preto veľakrát spomínaná a aj zatracovaná. a to je budúcnosť enduro športu na Slovensku? Motokrosu, resp. enduru sa venujú ľudia, ktorí majú radi adrenalín, ale najmä vzťah k motorom a rýchlosti v teréne. Je to náročný šport a ľudí venujúcich sa mu je málo. Po rokoch individuálnych účastiach na súťažiach spojili sily a založili Enduro Team Ťahanovce so sídlom na Brusnicovej 30. Najväčšie nádeje v tomto roku sa vkladajú do 21. ročného Miroslava Mačaja s číslom 502 jazdiacom na motocykli KTM 300 XC. V skupine pretekárov skupiny MX1B pre 21 až 39 ročných (2. VT) to bude mať náročné. Enduro tím má na túto sezónu veľké plány. Okrem CassoviaCup-u, konaného dvakrát do mesiaca, od apríla do septembra, sa chcú zúčastniť aj Medzinárodných majstrovstiev SR, Slovenského pohára a Pohára Slovenskej motocyklovej federácie. Výzvou sú tiež Majstrovstvá Európy v Krompachoch a Európsky pohár v country crosse v Domaniži.

(JN)

Miroslav Mačaj

 


09.09.2009

Keď vôňa benzínu opantá


Nejeden človek ocení ticho v blízkosti svojho bývania. Každého podráždi hluk motoriek endura a motokrosu v obytnej zóne, čo i len jedným prejazdom. Ak máme hovoriť o športe, treba povedať, aby bol v priestoroch a lokalitách na to určených. To spĺňa kalendár podujatí napríklad Askof Cassovia Cup 2009 (ACC).

Ťahanovce reprezentujú hneď niekoľkí motokrosoví jazdci. Miro Mačaj, mladý pretekár s číslom 666 jazdiaci už v kategórii B. V minulom roku zožal úspechy v kategórii CX-2, keď stál na stupňoch víťazov niekoľkokrát. Dve tretie miesta, jedno druhé a dve prvé miesta. Tento rok začal opäť úspešne. Obsadil prvé miesto v Kechneci, Slanci i Šarišských Bohdanovciach. V Budimíri (Country cross majstrovstiev Slovenska) obsadil druhé miesto a tretí skončil v Bardejove na Východoslovenskom pohári.

Rivalita súťažiacich je veľká a ani ďalší jazdci si na tratiach ACC nič nedarujú. Medzi nimi sú Daniel a Marek Bodnárovci s číslami 525 a 526 ale i Peter Beránek s číslom 777, ktorí obsadzujú zväčša stred výsledkových listín. Všetci traja jazdia v kategórii CX-2.

Medzi registrovaných i neregistrovaných pretekárov sa už tradične zapája Štefan Halász s číslom 34 patriaci do kategórie veteránov. Vôňu benzínu, hluk motoriek a adrenalín v priamom prenose môžte ešte zažiť 5.júla na trati v Kavečanoch, 18.júla v Stropkove, 30.augusta v Budimíri a 4. októbra v Medzeve. Príďte povzbudiť svojich favoritov.

(JN)

 


 

dnes je: 21.8.2019

meniny má: Jana

podrobný kalendár

Voľby do Európskeho parlamentu 2019

Informácie pre voliča

Pozemkové spoločenstvo zvoláva členov

Aj v tomto roku Urbariát Ťahanovce zasadne vo Valnom zhromaždení

VSD mení VN nadzemné vedenie za zemné

Žiadna domácnosť, fyzická či právnická osoba sa nezaobíde bez elektriny

Celoročné upratovanie 2019

Systém upratovania veľkokapacitnými kontajnermi v mestských častiach zabezpečuje spoločnosť KOSIT v spolupráci s miestnymi úradmi.

Oznam o dražbe úpadcu MEPOS

Ide o dva pozemky v k.ú. Ťahanovce

Hasiči vyhlásili čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru

Od piatka 8. marca je zakázané narábať s otvoreným ohňom na pozemkoch s porastom a v lese do odvolania.

VSD a.s. vyzýva na vykonanie výrubu stromov a iných porastov

Vlastníci sú vyzvaní na orez stromov a krov v ochrannom pásme VN vedení formou verejnej vyhlášky

Zberné suroviny oznamujú prevádzkovú dobu

Firma s dlhoročnou tradíciou nám oznámila prevádzkový čas vo svojej prevádzke na Magnezitárskej ulici.

Zberný dvor v "magnezitke" stále otvorený

Spoločnosť KOSIT a.s. prevádzkuje Zberný dvor Magnezitárska pre občanov, ktorí to majú blízko

webygroup
ÚvodÚvodná stránka